Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Ostatnio, a więc 7 marca o 20 odbył się wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko stało się niebywale głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z głównych tematów pośród różnych tabloidów. Po odejściu pary z królewskiej rodziny oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy wspólny wywiad Harry'ego i Meghan. Podczas rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, według upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie Elżbiety II jak i reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest bardzo zróżnicowane, zależnie od . Brytyjskie tabloidy dostrzegają, iż jeśli tylko Harry i Meghan chcieliby kiedyś wrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili ostatecznie swoją okazję. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła także temat myśli samobójczych Meghan i tego, że książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili 4 profesjonalistów interpretujących w publikatorach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed emisją. Doświadczeni eksperci, w tym dawniejszy sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah Winfrey brak obiektywizmu a z kolei Meghan stosowanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym a także Meghan Markle ukazany został w wieczorem w TVN24. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio szacunkowo 1mln odbiorców. Stacja telewizyjna była wtedy wiceliderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, iż wywiad ten jedynie potwierdził informacje dotyczące Oprah Winfrey jako dziennikarki, która może wyciągnąć z rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Uwzględniając niesłychane informacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez żadnych wątpliwości należy przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne nieprzerwanie komentowany.