Wygrana z reprezentacją Walii rezultatem 1 do 0 - kadra narodowa Polski utrzymuje się w grupie A National League!Polska triumfuje z narodową reprezentację Walii!

Wygrana z reprezentacją Walii rezultatem 1 do 0 - kadra narodowa Polski utrzymuje się w grupie A National League!Polska triumfuje z narodową reprezentację Walii!

w tym roku zmagania Ligi Narodowej musiały być zagrane w przyspieszonym tempie, z uwagi na nadchodzące światowe mistrzostwa w Katarze i trudno temu zaprzeczyć. Polska kadra narodowa pod wodzą Michniewicza ograła szwedzki zespół narodowy w finałowym pojedynku baraży i też zagra na tym wielkim turnieju. Reprezentanci Polski zanim jednak to nastąpi mieli do zrealizowania jeszcze jedno niesamowicie istotne zadanie. Nadrzędnym celem na tegoroczną edycję Ligi Narodów znów było utrzymanie się w dywizji A. Głównie tutaj chodzi o możliwość rozgrywania spotkań z najlepszymi przeciwnikami, oraz uznanie. Kadra Polski będzie mogła nabrać doświadczenia w trakcie pojedynków z najlepszymi zespołami światowego futbolu i co najważniejsze przekonać się, w jakim aktualnie jest miejscu. Tegoroczne to zadanie nie było zbyt łatwe, ponieważ zespół narodowy Polski była zobligowana mierzyć się z takimi ekipami jak drużyna narodowa Belgii, zespół narodowy Holandii oraz drużyna narodowa Walii. Rywalizacja o każdy punkt była niezwykle trudna, ponieważ każda z tych reprezentacji to naprawdę wielkie wyzwanie.

Fani futbolu z naszego kraju byli zasmuceni w chwili, kiedy belgijska drużyna narodowa wygrała z reprezentacją narodową Polski wynikiem 6 do 1. Z całą pewnością był to zimny prysznic dla piłkarzy, jak i dla trenerów. Olbrzymim sukcesem był z pewnością awans na światowe mistrzostwa, ale drużyna wyposażona w taką liczbę uzdolnionych piłkarzy nie może pozwolić sobie na lanie takich rozmiarów. W następnych meczach polskiej drużynie powodziło się już jednak dużo lepiej, czego świetnym przykładem jest wygrana z narodowym zespołem Walii na stadionie w Warszawie, a także podział punktów z narodową drużyną Holandii. Przyszła pora ostatniej kolejki w trakcie grupowych rozgrywek, gdzie przeciwnikiem kadry polskiej była kadra narodowa Walii. Walijczycy musieli zwyciężyć w tym spotkaniu, żeby myśleć o pozostaniu w grupie A National League. Naszym wystarczał do utrzymania jedynie remis. Było to równe i ciężkie starcie, lecz z nieznacznym wskazaniem na reprezentację narodową Polski. Polscy piłkarze przewagę w czasie całego spotkania udokumentowali w trakcie drugiej połowy, gdy po bardzo dobrym dograniu Roberta Lewandowskiego, do siatki trafił Karol Świderski. W rozrachunku ostatecznym reprezentacja Polski utrzymała się w grupie A Ligi Narodów po tym jak wygrała wynikiem 1:0. Kibice futbolu w naszym kraju w tej chwili mogą spokojnie czekać na pierwsze mecze grupowe kadry Polski na mistrzostwach świata w Katarze.