Wakacje we wrześniu - najlepszy miesiąc do podróżowania

Wakacje we wrześniu - najlepszy miesiąc do podróżowania

Wiele osób co roku zastanawia się kiedy jest dobry moment na zasłużony urlop. Przypuszczalnie gusta zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, jakie mamy związane z wakacjami. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wyszaleć się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najodpowiedniejszym miesiącem, doskonałym do podróżowania jest wrzesień.

Jest mnóstwo plusów , które wynikają z organizowania urlopu we wrześniu. Po pierwsze, wakacyjne podróże poza sezonem urlopowym są zdecydowanie tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży mają do zaoferowania bardzo ciekawe i opłacalne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeżeli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień jest właśnie dla Ciebie!

Kolejnym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Męczące upały są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest ciepło. Zwiedzanie przestaje być tak wyczerpujące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwości kierunków wyjazdu do wyboru jest wiele. Przede wszystkim Europa zachęca ślicznymi, ciepłymi kierunkami podróży. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla dużej ilości europejskich krajów, dlatego wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury przestają być aż tak uciążliwe. Pamiętaj jednak, żeby pomijać miejsca, w których w tym terminie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie zostało Ci nic innego niż spakowanie walizki i wyszukiwanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Spróbuj wybrać swój idealny kierunek podróży i odpocznij w spokoju, oszczędzając spore pieniądze.