Villarreal CF pobił drużynę Czerwonych Diabłów i sięgnął po puchar! Wielkie doznania w finałowym starciu zmagań europejskiej ligi!

Villarreal CF pobił drużynę Czerwonych Diabłów i sięgnął po puchar! Wielkie doznania w finałowym starciu zmagań europejskiej ligi!

Wielu piłki nożnej fanów czeka na finałowe starcia najciekawszych rozgrywek i nie jest to żadną tajemnicą. Mistrzostwa Europy rozpoczną się już niedługo, co prowadzi do tego iż będziemy świadkami ogromnej liczby piłkarskich spotkań. Jednak zanim to stanie się oczekują na nas finałowe pojedynki w oglądanych najczęściej zespołowych turniejach. Znamy już zwycięzcę tego turnieju, gdyż jeden z finałów jest za nami. Mowa tutaj oczywiście o turnieju Ligi Europejskiej. Parę dni po finałowym pojedynku Ligi Europy czas przyjdzie na rozpoznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, lecz w aktualnym momencie chcemy skoncentrować się na tych rozgrywkach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Villarreal CF a także Manchesteru United. Obecność tych dwóch klubów w finałowej rozgrywce oznaczała, iż na sympatyków piłkarskich czekało genialne widowisko. I istotnie ten finałowy mecz był szczerze świetny.

Bardzo dobrze zwrócić uwagę na fakt, iż mecz finałowy zmagań europejskiej ligi odbył się na obiekcie ekstraklasowej Lechii w naszym kraju. Dla państwa polskiego nie ma żadnych wątpliwości do tego, że jest to duży zaszczyt, że mieliśmy okazję gościć dwie tak fenomenalne zespoły. Selekcjonerem zespołu Villarreal jest Emery, który znany jest z tego, że potrafi odnieść triumf w meczach finałowych zmagań Ligi Europy. Trenowany przez Emery'ego zespół nie był faworytem w meczu z United z Manchesteru, jednak to właśnie gracze Villarreal strzelili pierwszego gola w tym meczu. Soelskjaera'a Ole Gunnara gracze dostali szansę by odpowiedzieć trafieniem. Wynikiem remisowym zakończył się pojedynek i sędzia prowadzący mecz musiał zaprosić zawodników na dogrywkę. W dogrywce piłki nożnej sympatycy nie mieli okazji oglądać goli i właśnie dlatego też arbiter prowadzący mecz zarządził rzuty karne. Świetnie brać pod uwagę to, iż konkurs jedenastek zawierają dużo losowości. W tej batalii lepszą drużyną się okazał CF Villarreal prowadzony przez Unai'a Emery'ego, który wygrał wynikiem 11:10. To był bardzo dobry konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie karnego przez de Gea Davida, a więc golkipera Manchesteru United zdecydowało o zwycięstwie zespołu z Hiszpanii.