Przegrana polskiej drużyny z kadrą narodową Czech w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024!

Przegrana polskiej drużyny z kadrą narodową Czech w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024!

Świetny występ drużyny narodowej Czech - klęska drużyny polskiej w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024!

Poprzedni mundial w wykonaniu zespołu Polski nie był za bardzo udany. Oczywiście nasi gracze dali radę awansować do fazy play-off, ale nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Fani piłki nożnej z Polski zgodnie sądzili, że zmiana na pozycji trenera jest wymagana. I chociażby dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie współpracy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym selekcjonerem drużyny polskiej został Fernando Santos, którego pierwszym ważnym rywalem była kadra Czech. To było pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i niezwykle ważne było to, by zatriumfować.

Nastroje w polskiej reprezentacji Przed pierwszym gwizdkiem sędziego były pozytywne, jednak weryfikacja przyszła naprawdę szybko. Już po trzech minutach meczu drużyna Czech bowiem zdołała strzelić dwie bramki. Zarówno dla sympatyków zebranych na stadionie w Pradze, jak i graczy to było gigantyczne zaskoczenie. Gracze reprezentacji Czech prezentowali się dużo lepiej od naszych piłkarzy od pierwszego gwizdka sędziego i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej części się to zmieni. Kadra Polski w drugiej części meczu prezentowała się trochę lepiej, jednakże to gracze z Czech zdobyli bramkę numer trzy. Zdobywcą trzeciego gola w 64. minucie był Kuchta Jan. Piłkarze polskiego zespołu narodowego dali radę zdobyć wyłącznie jedną bramkę na 3 minuty przed końcem meczu. Ten pojedynek w wykonaniu zespołu narodowego Polski był fatalny i trzeba to przyznać. Portugalski selekcjoner Fernando Santos z całą pewnością nie tak debiut w zespole narodowym Polski. Polska drużyna w drugim pojedynku eliminacji zmierzy się z narodową drużyną Albanii. Z całą pewnością w tym meczu polska kadra narodowa musi odnieść wygraną.