Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. kolejce rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy objęła pierwszą lokatę w tabeli swojej grupy po tym jak ograła Spartak Moskwa!

Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. kolejce rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy objęła pierwszą lokatę w tabeli swojej grupy po tym jak ograła Spartak Moskwa!

zespoły z Polski raczej rzadko są w stanie zagwarantować polskim fanom optymistyczne doznania w europejskich rozgrywkach i nie ma wątpliwości co do tego. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, iż co roku nasze zespoły szybko ponoszą porażki w kwalifikacyjnych rozgrywkach i kończą swój udział w europejskich pucharach. W aktualnie trwającym sezonie fani futbolu z naszego kraju mogli być jednak znacznie bardziej zadowoleni z dyspozycji klubów piłkarskich. W ostatecznym rozrachunku jedynie Legia z Warszawy trafiła do fazy grupowej zmagań europejskich, jednak reszta ekip na etapie rozgrywek kwalifikacyjnych radziła sobie naprawdę solidnie. Jednak teraz chcielibyśmy się skoncentrować na poczynaniach warszawskiej Legii, która podczas środowego wieczoru zaczęła walkę w zmaganiach grupowych Ligi Europejskiej. W spotkaniu numer jeden fazy grupowej przeciwnikiem był moskiewski Spartak, a więc bardzo mocny zespół pochodzący z Rosji.

Przed tym meczem mnóstwo sportowych redakcji jednogłośnie twierdziło, iż Legii z Warszawy bardzo ciężko może być postarać się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Przed rozpoczęciem meczu Spartak z Moskwy zdawał się rywalem znacznie bardziej silniejszym i mistrz rozgrywek polskich musiał się mocno starać, by ugrać co najmniej remis w tym pojedynku. Jednak sytuacja podczas spotkania prezentowała się nieco inaczej, co bez cienia wątpliwości jest niezwykłą wiadomością dla futbolowych fanów z Polski. Zawodnicy szkoleni przez Michniewicza od początku spotkania postawili gospodarzom i parę razy znaleźli się blisko ustrzelenia bramki. Gracze Spartaka Moskwa bez wątpienia byli mocno zaskoczeni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozegrali zawodnicy mistrza rozgrywek polskich. Gra mistrza polskiej ligi była naprawdę przemyślana i można było dostrzec w niej pomysł na to starcie. W chwili, kiedy na tablicy wyników wybiła 90. minuta spotkania wydawać się mogło, iż starcie skończy się rezultatem remisowym. Jednak w doliczonym czasie przez sędziego zawodnicy Legii z Warszawy zorganizowali błyskawiczną kontrę, która zakończyła się golem dla drużyny przyjezdnych zdobytym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze na koniec spotkania zawodnicy Spartaka z Moskwy jeszcze usiłowali ustrzelić gola, jednak brakło im czasu i to właśnie piłkarze mistrza polskiej ligi mogli celebrować triumf.