Drużyna narodowa Polski w siatkówkę odniosła klęskę w finałowym meczu mistrzostw świata z reprezentacją Włoch rezultatem 1:3!

Drużyna narodowa Polski w siatkówkę odniosła klęskę w finałowym meczu mistrzostw świata z reprezentacją Włoch rezultatem 1:3!

Sporo wielbicieli ma świadomość tego, jak kluczowym wydarzeniem są mistrzostwa świata. Wiedzą o tym przede wszystkim wielbiciele tego sportu w Polsce, gdyż kadra narodowa Polski w siatkówkę od lat odnosi sukcesy na międzynarodowych turniejach. Nie powinno więc dziwić to, iż w naszym kraju zapanowała radość, gdy ogłoszono zmianę gospodarza mistrzostw świata. Na samym początku ten turniej miał zostać zorganizowany w Rosji, ale ze względu na działania wojenne organizacja została odebrana Rosjanom. Federacja siatkarka FIVB nie miała jednak powodów do zmartwień, gdyż Polska już wiele razy dowiodła, że wydarzenie tej rangi umie organizować. Światowe mistrzostwa osiem lat temu również były rozgrywane na polskich halach i wówczas drużyna polska w siatkówkę zdobyła tam złoty medal. Duża ilość spora ilość ludzi wierzyła, że i tym razem będzie identycznie.

Drużyna narodowa Polski siatkarzy od samego początku światowych mistrzostw radziła sobie doskonale i należy to przyznać. Bez większych problemów ogrywaliśmy następnych przeciwników i zdawało się, że jesteśmy na dobrej ścieżce do następnej obrony mistrzowskiego tytułu. W półfinale po pięciosetowym boju pokonaliśmy drużynę narodową Brazylii rezultatem trzy do dwóch. Włoska drużyna była oponentem narodowej drużyny Polski w finale mistrzostw świata. To z całą pewnością ekipa, w której obserwować można wielu świetnych siatkarzy. Udowodnili oni na parkietach w Polsce, że w kolejnych latach będzie trzeba się z nimi liczyć. spotkanie finałowe fenomenalnie rozpoczęła polska narodowa drużyna, zwyciężając w pierwszym secie wynikiem 25 do 22. Następne partie to był jednak już popis gry włoskiej kadry narodowej. Naprawdę skuteczna gra włoskiej reprezentacji narodowej i spora ilość pomyłek z naszej strony doprowadziła do tego, iż to właśnie oni wygrali w finale wynikiem 1:3. Finalnie drużyna polska zajęła drugie miejsce na światowych mistrzostwach i trzeba zaznaczyć, że to również jest gigantyczny sukces.|Narodowa kadra Polski finalnie zajęła miejsce drugie na mistrzostwach świata i warto zaznaczyć, że to też jest niezwykły sukces.|miejsce drugie na mundialu w rozrachunku końcowym wywalczyła polska reprezentacja i warto podkreślić fakt, że to również jest wielki sukces.