Drużyna Tuchela odniosła zwycięstwo w szlagierze ligi angielskiej!Bardzo duży dołek piłkarskiej drużyny mistrza Premier League.

Drużyna Tuchela odniosła zwycięstwo w szlagierze ligi angielskiej!Bardzo duży dołek piłkarskiej drużyny mistrza Premier League.

W ogromny kryzys zapadła kadra zawodników prowadzona od dłuższego czasu przez trenera z Niemiec Jurgena Kloppa. Od kilku tygodni piłkarze Liverpoolu bardzo często ponoszą porażki i bardzo trudno oczekiwać, że to błyskawicznie się zmieni. Bez cienia wątpliwości duże znaczenie w tej sytuacji mogą mieć kontuzje, których doznali najważniejsi piłkarze. To nie oznacza jednak, że panujący obecnie mistrz Anglii ma się prezentować aż tak niekorzystnie. Nigdy wcześniej w historii Liverpoolu FC nie wydarzyło się tak, by zespół poniósł porażkę pięć pojedynków z kolei na własnym boisku. Trener z Niemiec Klopp Jurgen ma ogromny problem z ustaleniem jedenastki na nadchodzące mecze. Jak kiepsko funkcjonuje aktualna ekipa szkolona przez Kloppa mieliśmy szansę obejrzeć na przykład w pojedynku z ekipą Chelsea Londyn. W odniesieniu do walki o miejsce w czołowej czwórce hierarchii Premier League był to niezwykle ważny pojedynek. Po rozegranym pojedynku kibice mistrza Anglii nie mogą być finalnie zadowoleni. Chelsea FC była drużyną lepszą w tym spotkaniu

W tym meczu Liverpool FC nie przedstawił pomysłu na rozgrywanie futbolówki w w grze ofensywnej. Konstruowane akcje przez jedenastkę, którą trenuje Jurgen Klopp były mało efektywne. W okolicach szesnastki zawodnicy Liverpoolu byli niezwykle niedokładni. Jednak Chelsea z Londynu była idealnie przygotowana w tym meczu. Umiejętnie wykorzystali nieskuteczność ekipy mistrza Anglii i wyciągnęli rękę po zwycięstwo w tym naprawdę istotnym starciu. To starcie może okazać się ważne, jeśli chodzi o walkę o najlepszą czwórkę klasyfikacji ligi angielskiej. W kolejnej edycji zmagań Ligi Mistrzów grać będą tylko 4 drużyny z angielskiej ligi i na chwile obecną to Chelsea Londyn jest bliższa tego osiągnięcia. Mount ustrzelił gola, które dało triumf Chelsea Londyn. Młodociany reprezentant londyńskiej Chelsea ma strasznie pozytywny sezon i trener Thomas Tuchel z tego gracza może mieć w przyszłości wiele pożytku. Dla ekipy Liverpoolu szkolonego przez Jurgena Kloppa to była piąta porażka pod rząd na na własnym stadionie. Nigdy w przeszłości zawodnicy Liverpoolu nie doznali podobnego dołka.