Wielkimi krokami nadciąga premierowy dzień nowej konsoli PlayStation 5

Wielkimi krokami nadciąga premierowy dzień nowej konsoli PlayStation 5

Jeszcze w roku 2019 obiecano, że w 2020 roku firma Sony chce pokazać fanom swoje najnowsze dzieło, czyli PlayStation 5. W tej chwili wśród graczy dalej popularna jest ostatnia konsola oraz nic nie wskazuje na to, aby zaciekawienie nią mogło słabnąć. Jednak japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli do gier najwyższej generacji, a konsumenci nie mogą się jej już doczekać.

Najnowsze technologie w PS5

Firma Sony kilka razy już pokazywała, że okazuje się innowatorem na rynku oraz może zaskoczyć swoich fanów. Konsola PlayStation4 ustanowiła niezwykle wysoką poprzeczkę innym firmom na rynku - to wszystko przez totalnie nową jakość, jakiej do tej pory nie zaprezentowała żadna inna firma. Bardzo czułe pady, gry nowszej generacji, efekty graficzne - konsumenci rzecz jasna byli w stanie docenić te wspomniane detale i dzięki temu na chwilę obecną PS4 jest najlepiej zarabiającą konsolą do gier wszech czasów.

Oczywiście na starcie pojawiły się delikatne kłopoty - Japończycy mieli zamiar przekroczyć wszelakie granice technologiczne (co w rezultacie im wyszło), jednak premiera oraz wcześniejsze pokazy PlayStation4 wzbudziły ambiwalentne uczucia. Konsumentom, którzy byli przyzwyczajeni do nowatorskiej konsoli PS3, nie całkiem pasowały przykładowo pady, albowiem na pierwszy rzut oka wyglądały na naprawdę niekomfortowe w użyciu. Definitywnie kontrolery przybrały trochę alternatywny kształt, jednakże kłopotem pozostawał premierowy model PS4. Konsola miała kłopoty z grzaniem się, urządzenie potrafiło również samo resetować się.

Jednakże po pewnym czasie oraz aktualizacjach wrzucanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż jednak marka Sony idzie w prawidłową stronę, a zaprezentowana konsola zyskała łatkę szlagierowej. Rzecz jasna nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które dużo graczy naprawdę sentymentalnie wspomina.

A czy PlayStation 5 się okaże analogicznym osiągnięciem?

Najprawdopodobniej każdy gracz czy też pasjonat nowinek technologicznych z niecierpliwością czeka na pojawienie się najświeższej konsoli do gier. Sony obiecało, że gry znane z PlayStation4 będą działały na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie zadziała na odwrót, co wielu ludziom się nie spodobało). Słychać już pierwsze informacje o kłopotach z przedpremierowymi zamówieniami - mówią, że firma Sony nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, aczkolwiek nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko złośliwe głosy hejterów. W Sieci wyskakują się następne informacje również o tym, że PS5 ma hipotetycznie kłopoty z jakością obrazu 4k. Aczkolwiek i tutaj pewne nie jest, jak jest w rzeczywistości. Wszystkiego dowiemy się podczas premierowego ukazania się urządzenia, tj. 19 listopada 2020.